مهاجرت به کشور کانادا

از بحث های داغ نه تنها این روزها، بلکه سال های اخیر مهاجرت به کانادا است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به کانادا آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. ما سعی داریم راه های اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۱را بررسی کنیم .

مهاجرت به کانادا از راه ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا یا owner operator چیست:

فردی که مالک یک بیزینس یا  صاحب یک واحد تجاری می باشد  را در نظر بگیرید . مثلا یک تعمیرکارخودرو را در نظر بگیرید که کسب و کار خودش را دارد یا یک قناد که قنادی خودش را دارد. همچنین یک نفر را در نظر بگیرید که یک شرکت برنامه نویسی سایت را دارد و خودش هم مدیریت آن را به عهده گرفته است. به طور کلی وقتی سخن از ثبت شرکت در کانادا یا Owner Operator می شود درباره فردی صحبت می کنیم که مدیریت یک شرکت یا واحد تجاری ، خود را بر عهده گرفته است.

ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا چگونه دریافت می شود:

 در ویزای کار ثبت شرکت یا owner operator، متقاضی ابتدا یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا راه اندازی یا خریداری می کند. سپس به اداره کار کانادا اعلام می کند که حضور وی برای مدیریت این واحد تجاری واجب است. اداره کار ، برای وی نامه LMIA صادر می کند. بعد از دریافت این نامه، متقاضی می تواند به اداره مهاجرت کانادا تقاضای ویزای کار بدهد. همسر متقاضی نیز می تواند ویزای کار کانادا دریافت کند و فرزندان زیر 18 سال وی نیز اجازه خواهند داشت در کانادا رایگان تحصیل کنند. ویزای متقاضی اصلی به وی اجازه می دهد تنها برای واحد تجاری خود کار کند. اما ویزای همسر وی از نوع Open Work Permit است و به او اجازه می دهد که تقریبا برای هر کارفرمایی کار کند.

LMIA در کانادا به چه معناست:

LMIA ) Labour Market Impact Assessmen ) نامه ایست که اداره کار کانادا صادر می کند و طی آن اعلام می کند، استخدام یک فرد غیر کانادایی اثر منفی روی بازار کار کانادا ندارد. یک شرکت کانادایی باید ابتدا برای مدت قابل توجهی با صرف هزینه های قابل توجهی در چند منبع قابل قبول آگهی استخدام بدهد و یک سری مدارک و فرم به اداره کار کانادا ارائه کند تا آنها متقاعد شوند که آن شرکت موفق نشده نیروی مورد نیاز خود را از بین مقیمان دائم یا شهروندان کانادا پیدا کند و چاره ای جز استخدام افراد خارجی ندارد.

owner operator

بسیاری از روشهای مهاجرتی کانادا به سرمایه گذاری در کانادا یا ثبت شرکت معروف است، اما برنامه owner operator برای صاحبین مشاغلی ست که در کشور خود بیزینسی را مدیریت می کنند و یا از مدیران ارشد یک بیزینس بوده اند، می توانند با ارائه یک بیزینس پلن دقیق به کانادا، ویزای کار دریافت کنند.

مزایای ثبت شرکت در کانادا یا owner operator:

در صورتی که صاحب یک کسب و کار در کشور خود هستید، اما سرمایه بالایی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری کانادا ندارید و یا اگر شرایط حضور در خاک کانادا را ندارید،  پیشنهاد ما، برنامه مهاجرتی ثبت شرکت در کانادا یا owner operator است، که مزایای بسیاری داشته و به اختصار به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

۱. توجیه اقتصادی بالا نسبت به برنامه های مهاجرتی حاضر
۲. سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی از اهمیت کمتری نسبت به برنامه های مشابه کارآفرینی استانی برخوردار است (با سرمایه به مراتب کمتری امکان اقدام وجود دارد)
۳. امکان انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا.
۴. تحصیلات دانشگاهی الزامی نیست.
۵. داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع فرآیند الزامی نیست.
۶. امکان تغییر بیزینس یا خرید بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا، ممکن است.
۷. سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن اهمیتی ندارد.
۸. می توانید شهر خود را انتخاب کنید و محدود به انتخاب استانی خاصی نیستید
۹. رشته تحصیلی و سوابق کاری اگر ناهماهنگ باشند مشکلی نخواهید داشت.
۱۰. پس از راه اندازی بیزینس ملزم به اقامت محل یا شهر خاصی نیستید و انتخاب با خود شماست.
۱۱. مالک ۱۰۰% کسب و کار خود خواهید بود
۱۲. همسر میتواند ویزای کار باز داشته باشد و فرزندان زیر ۱۸ سال از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد.
۱۳. کل خانواده بیمه درمانی تکمیلی خواهند داشت.
۱۴. تسهیل راه برای دریافت اقامت دائم کانادا.
و….

برای ثبت شرکت در کانادا،سه گزینه پیش رو دارید

کارت اقامت دائم کانادا

کارت اقامت دائم کانادا (Canada PR Card) یک کارت رسمی و سند شناسایی است که مشخص کننده و اثبات کننده وضعیت شما ، بعنوان یک مقیم دائم کانادا می باشد و مدت زمان اقامت در کانادا برای 5 سال روی آن درج شده است، در صورت خارج شدن از کانادا ، برای ورود مجدد به این کارت نیاز خواهید داشت . از ژوئن سال 2002 به بعد ، همه افرادیکه شرایط اقامت دائم در کانادا را کسب میکنند ، بطور اتوماتیک در طی پروسه مهاجرت ، اولین کارت PR خود را دریافت میکنند . این افراد تازه وارد “مهاجر تازه وارد” یا “Landed Immigrant” طی ماه اول ورود به کانادا این کارت را در آدرسی که به هنگام ورود به فرودگاه کانادا اعلام کرده اند، دریافت خواهند نمود مگر اینکه مشکلی در آدرس یا عکس خود یا یکی از افراد خانواده وجود داشته باشد کسی که اقامت دائم یک کشور را دارد شهروند آن کشور نیست، اما اجازه کار و زندگی در آن کشور را دارد. مقیم دائم کانادا از تمام حقوق و وظایف یک شهروند کانادایی برخوردار است بجز حق رای دادن و دارا بودن پاسپورت کانادایی. مهاجران بعد از دریافت اقامت دائم کانادا مانند یک شهروند کانادایی الاصل از تمامی حقوق و مزایای اجتماعی مانند : آموزش و تحصیل در مدارس دولتی برای کودکان (بدون پرداخت هزینه) و همچنین امکانات بهداشتی و سلامتی برای تمام اعضای خانواده بهره مند خواهند بود. دولت کانادا درصورتی که شهروندی دچار بحران مالی, ورشکستگی و یا بیکاری شود, با کمک های خود در زمینه های مختلف کنار شهروندان خود خواهد بود.

1- کسی که اقامت دائم کانادا را داردمی تواند بدون هیچ گونه محدودیت در هر کجای کانادا که مایل باشد تحصیل، کار و زندگی کند. 
۲- افراد مقیم کانادا می توانند از بسیاری از مزایای اجتماعی که شهروندان کانادا برخوردار هستند مانند بیمه درمانی رایگان بهره مند شوند.
۳- پس از گذشت ۳ سال از زندگی در کانادا، فرد مقیم می تواند برای شهروندی کانادا اقدام کند که پس از دریافت شهروندی می تواند در انتخابات کانادا رأی دهد و درخواست پاسپورت کانادایی کند که به وی آزادی رفت و آمد (بدون ویزا) به ۱۷۲ کشور جهان را می دهد. همچنین شهروند کانادایی می تواند به مدت ۶ ماه بدون ویزا در امریکا زندگی کند.
۴- با داشتن کارت اقامت دائم کانادا می توان در هریک از بانک های آن کشور (و بسیاری از بانک های سرتاسر جهان) حساب شخصی و بدون محدودیت باز کرد. برای مثال افراد مقیم می توانند از بدو ورود، درخواستِ کارت اعتباری ویزا و یا مسترکارت بکنند (با اعتبار اولیه ۱۰۰۰ دلار کانادا) که با استفاده از این کارت می توان تمام خرید های آنلاین و در سایر کشور های جهان را انجام داد.
۵- با داشتن حساب بانکی در کانادا می توان آزادانه پول به سایر حساب های جهان منتقل کرد که این مزیت بزرگی برای تجار و صاحبان صنایع می باشد زیرا دیگر نیازی به صرافی و افراد واسط برای انتقال، پرداخت و یا دریافت پول را نخواهند داشت.
۶- کارت اقامت دائم کانادا همچنین اجازه رفت و آمد بدون ویزا به برخی از کشور ها از جمله کره جنوبی، مکزیک، کشور های حوزه کارائیب و حتی انگلستان را می دهد.
۷- یکی از مزایای اقامت دائم آن است که فرد مقیم می تواند برای اقامت دائم مادر و پدر خود نیز اقدام کند. همچنین همسر و فرزند (زیر ۱۹ سال) کسی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند نیز اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.
۸- شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد می تواند در دانشگاه های کانادا با هزینه یک دهم دانشجوی بین المللی تحصیل کند و نیز می تواند مقدار زیادی از هزینه تحصیل خود را وام دریافت کند.

سخن آخر

در انتها، قابل ذکر است به موجب قوانین کشور کانادا، شرکت ثبت شده از حقوق و تعهداتی مشابه یک فرد حقیقی برخوردار است. هنگامی که یک شرکت ثبت میشود وضعیت قانونی مجزایی ایجاد می شود و دارایی، حقوق و تعهدات شرکت تا زمان انحلال آن همچنان وجود خواهند داشت. حتی در صورت فوت سهامداران و مدیران شرکت، دارایی، تعهدات و حقوق شرکت از بین نمی رود.
ثبت شرکت یا خرید یک بیزینس در کانادا به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود و باید بیزینس پلن دقیق و به طور کلی برنامه ریزی دقیقی برای دریافت اقامت دائم داشته باشید. از این رو می توانید بر روی خدمات حرفه ای ما برای خرید بیزینس حساب کنید که پلن دقیقی برای دریافت اقامت دائم شما داشته باشیم.